Šeima – tai visuma tradicijų, meilės, juoko, laimės, džiaugsmo ir švenčių. Kiekvienas komponentas yra vienodai svarbus, tad jei nors vienos dalies trūksta, šeimos gyvenime pradeda kažko trūkti. Bent menkiausias trūkumas gali labai skaudžiai atsiliepti tolimesniems šeimos santykiams.

Tradicijas šeima kuria jau nuo pat šeimos sukūrimo. Kai tik du žmonės labai stipriai pamilsta vienas kitą, o laikui bėgant sukuria šeimą, jiems visai to nejaučiant, jie kartu taip pat kuria ir tradicijas. Tradicijos gali būti įvairios: kalėdinės eglutės puošimas per Šv. Kūčias, Naujųjų metų sutikimas su artimaisiais, svarbiomis progomis (vestuvių, draugystės, sužadėtuvių metinės) dovanojamos ne dovanos, o perkami daiktai buičiai arba keliaujama. Tradicijos būna itin įvairios, o čia paminėtos tik kelios. Nuo kiekvienos šeimos priklauso, kas joms taps tradicija, o kas ne. Žinoma, jei ne meilė, tai tikriausiai ir šeimos nebūtų. Tačiau yra itin svarbu, kad meilė būtų puoselėjama. Jei vienas iš partnerių pradeda jaustis nepilnaverčiu, pradeda kompleksuoti dėl kokių nors savo savybių arba kūno vietų, kurias nuolat pabrėžia kitas partneris, tai tokiu atveju reikia itin rimtai išsakyti tai, kas kelia nerimą. Galbūt po rimto pokalbio viskas pasikeis į gerą, o jei ne – tai gal jūs nesate skirti vienas kitam? Niekada nei vienas iš partnerių neturi jaustis išnaudojamas, visada turi gauti bent šiek tiek laiko sau, o ne vien rūpintis namų ruoša, vaikais arba darbu. Jei tik pradedate jaustis taip, kaip jums nepatinka, išsakykite tai savo partneriui, galbūt tai bus naudinga. Jeigu abu partneriai jaučiasi pilnaverčiais šeimoje, tada ir namuose niekada netrūksta nei juoko, nei džiaugsmo, nes namie nuolat tvyro pakili nuotaika. O jei ir ištinka problemos, stipri šeimas jas greitai išsprendžia. Žinoma, kiekvienoje šeimoje yra švenčiamos įvairios šventės, o jų metu namuose skamba sveikinimai, juokas, džiaugsmas, pakili nuotaika. Šventės itin dažnai praskaidrina niūrią kasdienybę, kuri tokia tampa kai namie įsivyrauja rutina.

Verta nepamiršti puoselėti šeimos židinį, kurio pagrindu yra tradicijos, nes tik jos mus verčia nepamiršti mums taip svarbių datų, žmonių ir galų gale prisiminimų.