Tęsiame straipsnių serija apie alų. Šiandien kalbėsime apie alaus ir vyno derinimą. Ar verta rinktis vieną ar kitą gėrimą? Kodėl alus ar vynas yra geresnis? Aludario patarimai ir alaus gėrimas. O taip pat vyno eksperto įžvalgos. Taigi pradedame nuo to, kad apžvelgiame kaip yra gaminamas vienas ir kitas gėrimas. Alaus gamyboje yra naudojamas grūdinės kultūros, tuo tarpu vyno gaminime – vynuogės. Tai, jog skiriasi gamybos medžiagos sąlygoje ir skirtingą gėrimų skonį. Klausimas ar verta pirkti alų arba vyną yra sunkiai atsakomas. Juk kiekvienas gėrimas turi skirtingą skonį, todėl viskas priklausys nuo to ką jūs mėgstate. Alaus mėgėjai galėtų rasti daug privalumų ir išskirtų alų, kaip geriausią pasirinkimą. Taip pat ir vyno mėgėjai, gali pateikti daug argumentuotų pliusų. Todėl tiek vienas, tiek kitas gėrimas yra geras pasirinkimas. Ilgametę patirtį turintis aludaris gali patarti koks alus yra skanesnis ir koks alus yra perkamiausias. Tiems, ką domina išsamus aludario pasakojimas siūlo sekti straipsnių ciklą ir artimiau susipažinti su ilgametę specialisto patirtimi. Šiuo atveju nereikėtų pamiršti ir vyno eksperto patarimų. Kaip ir aludario, taip ir vyno eksperto pokalbį rasite kituose straipsniuose.

Alus ir jo tipai

Galima išskirti du pagrindinius alaus tipus: šviesus alus ir tamsus alus. Tiek vienas, tiek kitas tipas yra populiarus tarp alaus mėgėjų. Tiems, kas galvoja apie alaus pirkimą reikia žinoti tai, jog kiekvieno tipo yra daug gamintojų. Šiandien alaus pasiūla yra ypač didelį. Nesunkiai galima rasti daug gamintojų. Jeigu peržvelgsite prekybos centruose parduodamo alaus rūšis pamatysite, kad turite iš ko rinktis. Daugelis gamintojų siūlo įvairius alaus derinius. Galima rasti alaus su įvairiomis priemaišomis, papildomai skoniais.

Koks alus perkamiausias?

Vieno perkamiausio alaus tikrai nerasite. Kadangi egzistuoja didelis pasirinkimas, todėl galima išskirti keletą gamintojų, kurių produkcija yra tarp perkamiausių alaus rūšių.  Kiek kainuoja kokybiškas alus? Alaus kainos prasideda nuo keliasdešimties euro centų iki kelių eurų už vieną butelį ar skardinę. Priklausomai nuo gamintojo, jo buvimo vietos skiriasi ir alaus kaina. Lietuvoje yra brangesnis angliškas, airiškas, meksikietiškas ar ispaniškas alus. Dideli atstumai lemia ir didesnę alaus kainą. Dar kainą įtakoja ir pardavėjo užsidedamas antkainis. Norėdami įsigyti išskirtinio alaus už gerą kainą rinkitės specializuotas elektronines parduotuves. Čia prekės pigesnės, o ir produkcija gali būti pristatyta į jūsų norimą adresą. Taupote ne tik pinigus, bet ir laiką.