Sutikite, gėlės yra vienas svarbiausių namų puošybos elementų – į namus, kuriuos žydi gėlės grįžti visada malonu. Vis dėlto, jei mylite gėlės ir norite, kad jos džiugintų jus kuo ilgiau, tokiu atveju turite užtikrinti ir tinkamą jų priežiūrą. Belieka tik pridurti, kad tai turi būti nuolatinis ir kokybiškas procesas – tik tokiu atveju sukursite geriausias sąlygas gėlėms. Egzistuoja daugybė priemonių bei būdų, kuriuos galite pasitelkti siekdami užtikrinti puikią gėlių priežiūrą, na, o šį kartą – skubame dalintis paprastais patarimais, kurie pritaikyti praktiškai yra ypač lengva.

Koks metas laistyti gėlėms yra tinkamiausias?

Gėlės ir vanduo – neatsiejamas duetas, būtent jis suteikia augalai taip reikalingų maistinių medžiagų. Vis dėlto, jei norite paties geriausio efekto, dėmesį atkreipkite į tai, jog labai svarbus gėlių laistymo laikas. pasirodo, jam įtakos turi netgi metų laikas. Štai, pavyzdžiui, rudenį ir žiemą gėles reikėtų laistyti rytais, tuo tarpu pavasarį – vakarais. Ši detalė gali atrodyti tikrų tikriausia smulkmena, tačiau vos tik pritaikysite šį patarimą praktiškai, netruksite pastebėti, kad gėlės tapo sodresnės, ryškesnės. Taip nutiks todėl, kad jos kur kas efektyviau įsisavins maistines medžiagas. Žinoma, kitos taisyklės galioja gėlių puokštėms: vestuvinės puokštės, kalėdinės puokštės ar rožių puokštės turi savo taisykles.

Koks paros metas labiausiai tinka gėlių apipurškimui?

Dažnu atveju galima išgirsti patarimą, kad gėles kartas nuo karto reikėtų apipurkšti vandeniu. Iš tiesų, tai yra puikus sprendimas, kadangi gėlės bus atgaivintos, gražiai žvilgės. Vis dėlto, jei norite maksimalaus efekto, tokiu atveju būtina žinoti, koks paros metas yra pats tinkamiausias šiam veiksmui atlikti. Pasirodo, gėlės, vandeniui apipurkšti reikėtų arba ankstų rytą arba vėlai vakare, nepriklausomai nuo metų laiko.

Kuo pakeisti saulę?

Vis garsiau ir dažniau yra kalbama apie tai, jog tamsiuoju bei  šaltuoju metų laiku žmonėms labai trūksta saulės. Ir iš tiesų, nenuginčysi šio fakto – saulės tikrai trūksta, o jos trūkumas turi ne pačių maloniausią pasekmių, pavyzdžiui, tokių kaip prasta nuotaika, mieguistumas, apatija, irzlumas, koncentracijos stoka ir pan. Vis dėlto, derėtų nepamiršti, kad saulės trūksta ne tik žmonėms, bet ir augalams, o dėl joms trūkumo augalai gali atrodyti sunykę, prarasti spalvų ryškumą ir pan. Pasirodo, saulės trukumą kompensuoti galima gėles laistant šiek tiek cukrumi pasaldintu vandeniu.