Ar teko nors kartą matyti oro balionų fiestą virš Vilniaus? Kai vienas už kitą ryškesni ir spalvotesni oro balionai kyla į dangų ir lėtai sklendžia virš miesto?  Įspūdis nepakartojamas, turbūt kiekvienas, išvydęs tokį reginį – daugybę oro balionų virš Vilniaus miesto bokštų – ėmė svajoti apie tai, kad kada nors pakils į viršų oro balionu. Jei ir nematėte daugybės spalvotų oro balionų vienu metu, tai tikrai esate matę bent vieną ramiai ir tyliai sklendžianti virš miesto stogų. Kartais stebint oro baliono skrydį virš miesto atrodo, kad oro baliono krepšys tuoj tuoj užsikabins už kokio šimtamečio medžio viršūnės ar bažnyčios varpinės bokšto. Turbūt ne kartą akimis teko nulydėti tolstantį oro balioną ir pasvajoti apie romantišką skrydį juo virš miesto.

Geriausias laikas pakilti oro balionu yra rytas, tik nelabai ankstyvas,  arba vakaras, kol dar iki sutemų yra likę kelios valandos. Žinoma, oro sąlygos turi lemiamos reikšmės skrydžiui: reikia tinkamo vėjo, gero matomumo ir kad skrydžiui netrukdytų krituliai. Juk neužtenka tik atsiplėšti nuo žemės ir pakilti oro balionu, reikia dar ir matyti miestą iš paukščio skrydžio, reikia grožėtis matomu vaizdu ir ilsintis patiriant skrydžio oro balionu malonumą. Daugelis, kurie pasirenka skrydį oro balionu virš Vilniaus, prašo patyrusių oreivių pakreipti skrydžio maršrutą taip, kad iš viršaus galėtų apžvelgti senamiestį – Gedimino pilį, Valdovų rūmus, Bernardinų sodą ir vienuolyną, Šv.Onos bažnyčią, Vilniaus universitetą  ir daugybę kitų Vilniaus senamiestį reprezentuojančių objektų.

Iš viršaus žvelgiant į Lietuvos sostinę atsiveria tarsi kitoks matymas. Visi žinome, kad dar nuo LDK laikų, kai kunigaikštis Gediminas įkūrė Vilnių, miestas garsėja tolerancija įvairioms kultūroms. Juk žynio Lizdeikos pranašystė, kad Vilnius bus vienas iš garsiausių miestų Europoje, išsipildė. Tik vaikštant Vilniaus gatvėmis ta skirtingų kultūrų santarvė nėra tokia ryški, o skrendant oro balionu virš Vilniaus miesto galima pastebėti, kad senamiestyje beveik viena šalia kitos yra ir katalikų, ir protestantų, ir reformatų bažnyčios, ir pravoslavų  cerkvės… Vilnius iš tiesų yra daugiakultūris miestas, toleruojantis skirtingų tikėjimų, skirtingų pažiūrų ir skirtingą gyvenimo būdą propaguojančių žmonių miestas, o iš viršaus, kai skrendi oro balionu, tai ypač ryškai matyti.

Tad nedvejok ir pažvelk į Vilnių iš paukščio skrydžio – skrydis oro balionu Vilniuje atveria galimybę pasigrožėti miestu ir jo apylinkėmis netradiciniu būdu.