Sofos-lovos

Jei jūs gyvenate didmiestyje ir norite įsigyti butą miesto centre, turbūt jau pastebėjote itin aukštas kainas. Todėl dažnai už turimą sumą nepavyksta įsigyti norimo dydžio buto, o tenka tenkintis mažesniu butu. Mažesniame bute sunkiau sutalpinti visus daiktus ir tenka priimti erdvę taupančius sprendimus. Spintos ir sekcijos yra tie baldai, kurie butuose užima labai nemažai erdvės. Todėl, jei jūsų bute erdvė yra ribota, reikėtų pagalvoti, kaip kuo praktiškiau ją išnaudoti ir kokius interjero sprendimus priimti. Sekcijos bute turėtų būti kuo aukštesnės, kad galėtumėte sutalpinti kuo daugiau daiktų neužimdami per daug vietos horizontalioje plotmėje.

Kiti baldai, kurie taip pat namuose užima daug vietos, yra lovos. Jei turite panašaus amžiaus vaikų, tuomet dviaukštė vaikų lovelė yra puikus sprendimas. Pasirinkę ją taipogi sutaupysite vietos horizontalioje plotmėje. Kitas vietą taupantis sprendimas, susijęs su lovomis, yra lova spintoje. Turėdami lovą, kuri atsiverčia iš spintos, dieną galite ją vėl užlenkti ir naudoti tą erdvę darbui ar sportui, ar bet kuriai kitai veiklai, o atėjus vakarui – tą pačią erdvę vėl naudosite miegui. Dar vienas būdas sutaupyti vietos yra sofa-lova, tačiau šis variantas labiau tinka nakvoti liekantiems draugams ar aplankyti užsukusiems giminaičiams. Taip yra dėl to, kad miego kokybė miegant ant sofos nėra aukščiausios kokybės, todėl miegant ant sofos-lovos kiekvieną dieną jūs jausitės pavargę ir neišsimiegoję.

Grįžtant prie kambario baldų, dar vienas būdas sutaupyti vietos yra iš viso kambaryje atsisakyti spintos, jei turite mažą tamsų kambariuką, tuomet jį galite naudoti kaip spintą. Dažnai toks sprendimas yra net patogesnis už įprastą spintą, nes tamsiame kambariuke yra daugiau vietos kabinti ir išdėlioti drabužiams. Kita vertus ši patalpa dažnai yra naudojama kitiems daiktas, o ne drabužiams sandėliuoti.

Taip pat turint mažą erdvę svarbiausia yra sudaryti atviros ir neperkrautos erdvės įspūdį, todėl nesirinkite masyvių spintų ir lovų. Buto interjeras turi būti šviesus ir atviras, tuomet jausitės taip lyg gyventumėte erdvesniame bute. Mažo buto nereikėtų perkrauti detalėmis, nebent jos sugebėtų įsilieti į buto interjerą ne vien kaip grožio detalės, bet ir kaip daiktai, atliekantys praktines funkcijas. Yra įvairių butų protingai išnaudoti mažą erdvę – juos pritaikę savo butui tikrai sugebėsite susikurti jaukius namus.